مشاوره فناوری اطلاعات و ارتباطات

مشاوره فناوری اطلاعات و ارتباطات

معماری سرویس و سیستم اطلاعاتی شامل طرحی است از سیستم‌های مورد نیاز جهت پردازش داده‌ها و حمایت از اهداف عالی، ارتباط بین برنامه‌های کاربردی و راه حلی برای یکپارچه سازی آنها و روابط آنها با فرآیند محوری کسب‌وکار. این معماری استانداردهای جامع سازمانی که تمام اجزای برنامه کاربردی، از جمله بسته‌های نرم افزاری که نیاز به تطابق دارند را شامل می‌شود. تحلیل معماری داده، شناسایی و تحلیل سامانه‌های نرم افزار موجود، تحلیل نیازمندی‌های اطلاعاتی و فناوری در این گام انجام می‌شود.
مزایای خدمات مشاوره تحول سازمانی به بخش مهمی از فرهنگ تجاری رو به رشد تبدیل شده است. مشاور طبق تعریف، کسی است که مشاوره تخصصی ارائه می‌کند؛ بنابراین کسب‌وکارها در مواقعی که به تخصص خاص یا دیدگاه بیرونی نیاز دارند، به مشاوران اعتماد کرده‌اند. این امر به کسب و کارها اجازه می دهد تا در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنند و همچنین رقابت پذیری و حرفه ای بودن را افزایش دهند. از این رو، استخدام یک مشاور فناوری اطلاعات که تخصص لازم را داشته باشد، می تواند شرکت شما را برای کارآمدتر شدن راهنمایی کند و به افزایش بازگشت سرمایه شما کمک کند.
سازمان‌ها با بهره‌گیری از خدمات مشاوره IT، جهت ارزیابی سیستم‌های اطلاعاتی، تحلیل نیازمندی آن‌ها و استقرار استراتژی‌ فناوری اطلاعات، به طراحی معماری سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات خود پرداخته و سعی در همگام شدن با روندها و چشم انداز همیشه در حال تغییر خود دارند.

مشاوره فناوری اطلاعات و ارتباطات در سازمان‌ ها

یکی از مزیت های کلیدی استفاده از خدمات مشاوره‌ای، توانایی کسب مزیت رقابتی است. هر کسب‌وکاری به تغییرات و راه‌حل‌های نوآورانه نیاز دارد تا با روندهای همیشه در حال تغییر دنیای کسب‌وکار مطابقت داشته باشد و با نیازها و الزامات اندازه کسب‌وکار سازگار باشد. رقابت با سرعتی سریع در حال رشد است و تنها راه برای پیشی گرفتن از رقبای خود این است که در مقایسه با آنها آماده‌تر و کارآمدتر باشید. مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات توسط تیم‌های مجرب مشاوره فناوری اطلاعات به شما کمک می‌کند تا نوآورانه‌ترین پیشرفت‌های تکنولوژیکی را انتخاب و اجرا کنید که مزیت رقابتی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

خدمات مشاوره فناوری اطلاعات و ارتباطات

امروزه، پیشرفت تکنولوژی نشان می‌دهد، که چگونه خدمات مشاوره فناوری اطلاعات می‌تواند کار مبتنی بر فناوری اطلاعات شما را در زمان و هزینه کمتر انجام دهد و به نفع کل فرآیندهای تجاری شما باشد. تیم سجایانگار، با فعالیت در حوزه معماری داده، با بهره‌گیری از استراتژی فناوری اطلاعات، عمده خدمات مشاوره در این زمینه را ارائه می‌دهد؛ این خدمات به شرح زیر است :

بررسی گام‌های طی شده برای ارائه مشاوره فناوری اطلاعات و ارتباطات

استراتژی فناوری اطلاعات
(IT Strategy)

حاکميت فناوری اطلاعات
(IT Governance)

حکمرانی و مدیریت داده
(Data Governance)

تحول فناوری اطلاعات
(IT Transformation)

سیستم مديريت امنيت اطلاعات
(Information Security)

استانداردهای فناوری اطلاعات
(IT Standards)

اقداماتی در جهت خدمات مشاوره فناوری اطلاعات و ارتباطات

بررسی موجودیت‌های اطلاعاتی

تحلیل ماتریس‌ نگاشت بین سایر مولفه‌های ‌معماری به موجودیت‌ها

تحلیل پایگاه‌های منطقی داده سازمان

طراحی مؤلفه‌های معماری مطلوب بر اساس نگاه سرویس‌گرا

تحلیل مدل ساختار شکست مؤلفه‌های نرم‌افزارهای کاربردی

بررسی تعاملات بین نرم‌افزارهای کاربردی مبتنی بر سرویس

شناسایی مدل کلان استقرار نرم‌افزارهای کاربردی

شناسایی نیازمندی‌های کارکردی و غیرکارکردی

طراحی نیازمندی‌های فنی مربوط به سبک معماری سرویس‌گرا (SOA)

تحلیل استانداردهای تولید، توسعه و نگهداشت

تعیین محدودیت‌های وارد بر معماری سیستم اطلاعاتی و فناوری

معماری نرم افزار (معماری داده و سرویس)

تحلیل فناوری‌های توسعه سیستم اطلاعاتی

تحلیل مدل داده

مشاوره استراتژی فناوری اطلاعات

جهت ارائه خدمات مشاوره، ابتدا به تجزیه و تحلیل معماری سیستم اطلاعاتی پرداخته می‌شود. تیم پروژه در اولین قدم، مدل‌های مرجع، قالب‌ها و ابزارهای مرتبط با معماری سرویس اطلاعاتی را انتخاب و آماده نموده، سپس توصیفی از سیستم اطلاعاتی موجود تهیه می‌کند. در ادامه با استفاده از داده‌های در دسترس، توصیفی از سیستم مطلوب و هدف ارائه می‌دهد. تیم پروژه با بررسی مولفه‌های طرح گذار و تحلیل شکاف‌های موجود در سیستم اطلاعاتی، نتایج فاز یک را برای جلب نظرات ذی‌نفعان منتشر کرده و پس از اعمال نقطه نظرات آن‌ها، معماری سیستم اطلاعاتی را نهایی می‌کند.
مراحل ذکر شده، اصول اساسی و پایه‌ طراحی معماری سیستم اطلاعاتی به شمار می‌آیند؛ بنابراین در سازمان‌های مختلف، باتوجه به نوع عملکرد، سیستم اطلاعاتی حال حاضر آن و اطلاعات جاری درون سازمان، معماری داده‌ها براساس نیازمندی‌ها طراحی و پیاده سازی خواهد شد.
تیم سجایانگار، با شناسایی نیازمندی‌های سازمان‌ها و تحلیل و ارزیابی سیستم‌های اطلاعاتی جاری در آن‌‌ها، به طراحی و بهبود معماری سیستم اطلاعاتی سازمان‌ها پرداخته و سبب ارتقا جایگاه این سازمان‌ها در بازار رقابتی امروز می‌شود.

ثبت درخواست مشاوره در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات