معرفی

معرفی سجایانگار

دانشگاه علم و صنعت ایران به پشتوانه اعضای محترم هیات علمی به عنوان منبع دانش روز دنیا و توان حرفه‌ای دانشجویان و فارغ التحصیلان جوان قادر به ارائه خدمات یکپارچه فناوری اطلاعات و ارتباطات در تمام حوزه‌های طراحی، توسعه، پشتیبانی و مشاوره می‌باشد. دارا بودن 15 دانشکده، 12 پژوهشکده، 13 مرکز تحقیقاتی و 9 قطب علمی، این مرکز را در جمع سه دانشگاه برتر فنی- مهندسی قرار داده است. این توانمندی‌ها ظرفیت ارائه خدمات تخصصی به نیازهای فنی- مهندسی کشور را ممکن ساخته است.

سجایانگار یک مجموعه دانش بنیان دانشگاهی است که با تلاش مشترک اساتید و دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت شکل گرفته و تمرکز خود را بر تحلیل، طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های پیچیده قرار داده است.

داستان ما...

در سال 95 جمعی از اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران با هدف توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه اقدام به انجام پروژه‌های مشاوره مدیریت و تحلیل سیستم در قالب قراردادهای صنعتی دانشگاه نمودند. با انجام پروژه‌های متنوع در صنایع و حوزه‌های گوناگون مانند سلامت، آموزش، مدیریت شهری و … در سازمان‌های دولتی و نهادهای حاکمیتی و بخش خصوصی، تیم‌هایی متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان توانمند و با نقش‌آفرینی و همکاری خبرگان و صاحبان تجارب انباشته در صنعت، شکل گرفت.

در خلال اجرای پروژه‌های تحلیل سیستم در سازمان‌ها، خلاها و ضعف‌های موجود در حوزه توسعه سیستم‌های یکپارچه اطلاعاتی در حوزه‌های مختلف، نمود پیدا کرد. در این پروژه‌ها  علی‌رغم باز طراحی فرآیندها و بهبود سیستم‌ها و زیرسیستم‌های مختلف، مشخص شد تا زمانی که اصلاح سیستم‌ها به صورت عملیاتی در گستره سازمان، نهادینه نشود، پروژه بهبود ناقص می‌ماند و پاسخ به این چالش نیز در گرو توسعه نرم‌افزارها و زیرساخت‌های اطلاعاتی سازمانی است؛ لذا، توسعه سیستم‌های یکپارچه اطلاعاتی در جهت پوشش خلأهای شناسایی شده و تکمیل چرخه بهبود سیستم‌ها، در دستور کار این جمع قرار گرفت.

بر این اساس، در سال 97  اولین پروژه توسعه سیستم اطلاعاتی در حوزه سلامت اجرایی شد. در این مقطع، این مجموعه که دیگر از تیم‌های مجزای پروژه محور، به مجموعه‌ای از دانشگاهیان دغدغه‌مند و هم‌هدف تبدیل شده بود، به تیمی منسجم از کارشناسان و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات تبدیل شد که پیرو آن زمینه راه‌اندازی شرکتی به نام سجایانگار ایجاد شد.

در سال 98 استقرار سامانه یکپارچه مدیریت آزمایشگاهی (سیما) در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی با موفقیت انجام شد. یکی دیگر از دستاوردهای این سال توسعه راهکار همآور به عنوان یک شبکه اجتماعی تخصصی بود که مورد استقبال حوزه‌های مختلف صنعتی، سازمانی و فرهنگی قرار گرفت.

در نهایت، ظرفیت‌های موجود در حوزه سلامت ما را بر آن داشت که با ثبت شرکت سینا انفورماتیک سلامت به طور تخصصی وارد این حوزه شده تا با کمک ابزار فناوری اطلاعات پاسخ گوی نیازهای سلامت کشور باشیم.

"باور داریم که مهم‌ترین سرمایه ما، تیم منسجم و قوی است که در روزهای خوب و بد، در موفقیت‎ها و شکست‌ها در کنار یکدیگر هستند و از هیچ تلاشی برای رسیدن به اهداف دریغ نمی‌کنند."

حوزه‌های فعالیت

حوزه فعالیت